Офтальмологія Vizio.com.ua

Дивись на світ здоровими очима!

Интернет-магазин книг з офтальмології

Зміна рефракційних порушень і поліпшення зору при амбліопії у гіперметропів середнього та високого ступеня після очкової корекції: Відновлення процесу емметропізаціі?

Мета

Розробити рекомендації з виписування рецепта на окуляри для пацієнтів з амбліопією і гіперметропів с середнім і високим ступенем і продемонструвати прогрес емметропізаціі.

Метод
Діти з амбліопією на тлі гиперметропії зі сфероеквівалентом ≥ + 4,00 діоптрій (D) включалися в дослідження, в той час як пацієнти з астигматизмом> 2,00 D або анізометропією> 2,00 D в дослідженні не брали участь. Залежно від використовуваної корекції пацієнти ділилися на дві основні групи: повна корекція та недокоррекція. У свою чергу група з недокоррекцією ділилася на підгрупи: недокорекція без циклоплегії і недокорекція згідно пост-циклоплегічної рефракції (PCR). Між групами порівнювалися: тривалість лікування амбліопії і зміни гиперметропії в порівнянні з початком лікування.

Результати
Загалом 76 очей 38 пацієнтів було обстежено. Пацієнти з повною корекцією пройшли лікування від амбліопії протягом 5,5 місяця, недокоррегіровані - 5,9 місяців (Р = 0,570). Тим не менш, група PRC недокорегованих показали найшвидше поліпшення (2,9 місяця, Р = 0,001). У недокорегованої групі, початкова гиперметропія зменшилася на 0,28 і 0,49 діоптрій за 6 і 12 місяців відповідно, по відношенню до початкової рефракції на циклоплегії. Більш того спостерігалася кореляція між ступенем недокоррекціі і зменшенням гіперметропії (Р = 0,010).

Висновки
Недокоррекція при амбліопії у гіперметропів середнього та високого ступеня є ефективним методом для лікування амбліопії і активації емметропізаціі. PCR недокорекція дозволяє швидше поліпшити візус, в той час як недокорекція при ціклоклоплегіі і без циклоплегії може запускати процес емметопізаціі і ефективно зменшувати початкову гіперметропії.