Офтальмологія Vizio.com.ua

Дивись на світ здоровими очима!

Интернет-магазин книг з офтальмології

Контактні лінзи можуть призвести до сліпоти

Контактні лінзи - це не жарти!Всім відомо, що носити лінзи рекомендується не довше восьми годин на день, але багато хто не відносяться до цієї рекомендації з неналежною увагою і носять лінзи набагато довше.

33-річний модельєр з Лондона, Еймі Мак-Вільямс також вважала правило восьми годин формальністю, і могла ходити в лінзах і по 14 годин на добу, поки не сходила до окуліста на профілактичний огляд. Жінка була вражена, дізнавшись, що ледь не позбулася зору повністю.

"Я носила лінзи з 14 років. Раніше я могла їх носити з сьомої ранку до півночі і навіть не підозрювала, у що це виллється ", - ділиться Мак-Вільямс.
"Що налякало мене ще більше всього іншого - так це те, що я не відчувала ніяких ознак того, що у мене проблеми з очима - вони виглядали як завжди", - пояснює жінка.

Рогівка ока - єдина частина тіла, яка насичується киснем не з крові, а безпосередньо з повітря. Тривале використання лінз призводить до кисневого голодування, і проблема в основному ніяк не відчутна, її може виявити лише окуліст за допомогою спеціального мікроскопа та іншого обладнання.

Справа в тому, що якщо рогівці не вистачає кисню, організм намагається з цим впоратися самостійно, і на рогівці з'являються кровоносні судини. В результаті виникнення судин, рогівка може стати непрозорою, і людина втратить зір. Цей процес може тривати кілька років, і лише в кінці людина, можливо, відчує різь в очах або помітить почервоніння - але тоді вже може бути пізно.

Лікарі рекомендують користуватися новими силіконо-гідрогелеві лінзами, які є газопроникними. При використанні такого типу лінз ризик осліпнути стає набагато менше.