Офтальмологія Vizio.com.ua

Дивись на світ здоровими очима!

Интернет-магазин книг з офтальмології

Короткозорість пов'язана з високим рівнем освіти

Короткозорісті та освітаВисокий рівень освіти та навчання в школі, пов'язані з великою поширеністю і тяжкістю короткозорості, або міопії, встановили вчені. Результати новітнього дослідження були опубліковані в журналі Opthalmology.

За даними Американської Академії Офтальмології, короткозорість є однією з основних причин порушення зору і пов'язана з великим ризиком відшарування сітківки, дегенерації жовтої плями, катаракти і глаукоми. Короткозорість (міопія) являє собою дефект (аномалію рефракції) зору, при якому зображення формується не на сітківці ока, а перед нею. У Сполучених Штатах на короткозорість страждають приблизно 42% населення.

В ході дослідження фахівці з Медичного центру університету в Майнці в Німеччині вивчали короткозорість у 4658 німців у віці від 35 до 74 років. У число випробовуваних не увійшли пацієнти з катарактою і хворі, які перенесли рефракційну хірургію.

В результаті серед людей, які не отримали середню освіту (або будь-яку іншу) частка короткозорих людей склала 24%. У категорії громадян, які закінчили середню школу і професійно-технічні установи, їх частка склала вже 35%. Нарешті, короткозорими були 53% учасників з вищою освітою.

Більш того, вчені з'ясували, що короткозорість збільшується з кожним роком перебування в навчальному закладі.

Фахівці рекомендують для зниження зростання міопії якомога частіше виходити на вулицю. Останні дослідження продемонстрували, що у дітей і молоді люди, які більше часу знаходяться на відкритому повітрі і під впливом денного світла менше ризик виникнення короткозорості.

У своїй роботі експерти також враховували генетичну схильність учасників. Після аналізу 45 генетичних маркерів було встановлено, що спадковий фактор у розвитку короткозорості відіграє значно меншу роль, ніж екологічні фактори (читання, робота за комп'ютером і ін.).

"Так як студенти, мають більш високий ризик короткозорості, має сенс, спонукати їх проводити більше часу на свіжому повітрі в якості профілактики короткозорості", - відзначає провідний автор роботи доктор Аліреза Міршахі (Alireza Mirshahi).