Офтальмологія Vizio.com.ua

Дивись на світ здоровими очима!

Интернет-магазин книг з офтальмології

Куріння пов'язано з розвитком вікової макулярної дегенерації (ВМД)

Куріння визиває макулодистрофіюКуріння призводить до виникнення і розвитку вікової макулярної дегенерації, прийшли до висновку американські вчені в своєму новому дослідженні.

В своїй роботі вчені з Університету Вісконсіна вирішили вивчити вплив куріння на дистрофію макули (центральна частина сітківки, яка розташовується до скроні від диска зорового нерва) у тривалому часовому інтервалі.

Вікова макулярна дегенерація (ВМД) - хронічне прогресуюче дистрофічне захворювання макули, яке призводить до поступової втрати центрального зору, необхідного для чіткого сприйняття предметів. ВМД зазвичай вражає пацієнтів старше 50 років, але деякі рідкісні форми макулярної дегенерації можуть розвиватися і в більш молодому віці.

У попередніх дослідженнях було встановлено, що здорова дієта і прийом біологічно активних добавок до їжі, що містять спеціально підібрані мікронутрієнти (вітаміни, мікроелементи і антиоксиданти) здатні сповільнити прогресування захворювання.

Фахівці проаналізували дані про 5 тисяч американців і провели офтальмологічний огляд зі знімками очного дна на початку дослідження і потім кожні п'ять років. Вчені враховували і такі фактори ризику, як вік, стать, спадковість, серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, незбалансоване харчування та інші.

В кінцевому рахунку, були відібрані 4439 чоловік. Результати аналізу показали, що у 24% випробовуваних почалася вікова макулярна дегенерація, при цьому до пізніх стадій хвороба розвинулася у 4,5%.

Куріння ж підвищило ризик прогресування від ранньої стадії до пізньої на 36%. При цьому надмірне вживання протягом тривалого часу підвищило ризики розвитку макулодистрофії в ранній формі.

Центральний зір при ВМД поступово стає нечітким, затуманеним, в центрі поля зору з'являються темні плями, прямі лінії і предмети починають спотворюватися, погіршується сприйняття кольору. Периферичний зір при цьому зберігається.

"Як виявилося, куріння пошкоджує судини, що живлять сітківку. Більш того, куріння може призводити до появи і накопичення токсичних речовин, які отруюють світлочутливі клітини ", - пояснює провідний автор роботи Челсі Майерс (Chelsea Myers). "Отримані дані довели, що куріння є потужним фактором ризику захворювання вікової макулярної дегенерації".

Експерти настійно рекомендують кинути шкідливу звичку, яка може привести до загострення цілого ряду захворювання, а також до передчасної смерті.