Офтальмологія Vizio.com.ua

Дивись на світ здоровими очима!

Интернет-магазин книг з офтальмології

Сліпоту можна перемогти стовбуровими клітинами

Роберт Ланца, один з найбільш відомих фахівців в області клонування, разом зі своїми колегами протягом чотирьох років спостерігав за пацієнтами, яким імплантували тканини сітківки ока, отримані з ембріональних стовбурових клітин.

Вчені працювали з групою пацієнтів, половина якої складалася з людей, які з дитинства страждають дегенеративним захворюванням сітківки ока (макулодистрофія), що загрожує сліпотою, а друга половина була представлена ​​пацієнтами з вікової версією хвороби. Всім хворим були імплантовані тканини сітківки тільки в одне око: друге око залишався контрольним.

Пересаджені фоторецепторні клітини залишалися функціональними у всіх пацієнтів. Через рік після операції пацієнти могли вилікуваним оком прочитати 14 букв, які вони не розрізняли до хірургічного втручання. Зір на другому оці впав у всіх учасників дослідження. Через чотири роки після операції в жодного з добровольців не було виявлено жодних ознак як злоякісних, так і доброякісних пухлин, розвиток яких перш приписували тканинам, вирощеним з ембріональних стовбурових клітин.

«Стовбурові клітини в принципі можуть дати початок будь-якої з 200 типів тканин людського організму, - каже головний лікар клініки стовбурових клітин «Новітня медицина» Ю.Б. Хейфец. У нас великий досвід у лікуванні багатьох серйозних захворювань мезенхімальними стовбуровими клітинами. У нашій практиці не було жодного випадку виникнення злоякісних пухлин після трансплантації стовбурових клітин. Ажіотаж навколо теми стовбурових клітин зрозумілий: великі успіхи практичної медицини в галузі клітинної терапії з одного боку часто носять просто фантастичний характер, а з іншого боку не завжди отримують своєчасне і зрозуміле всім пояснення. Саме цей розрив між результатом застосування нової методики і адекватним висвітленням цього результату в ЗМІ іноді викликає у людей почуття побоювання. Дуже радісно, ​​що вчені і практичні лікарі все частіше і все ширше науково доводять безпеку і високу ефективність застосування клітинних технологій. Результати роботи Ланца опубліковані в авторитетному науковому журналі The Lancet, що зайвий раз доводить серйозність проведеного дослідження.