Офтальмологія Vizio.com.ua

Дивись на світ здоровими очима!

Интернет-магазин книг з офтальмології

Вчені показали, що ін'єкція ліків від очних хвороб виявляється на порядки більш ефективна, ніж закопування того ж препарату

Очні краплі чи уколи?Очні краплі або укол? Вчені з Технологічного інституту Джорджії рекомендують друге. Їх дослідження показали, що ін'єкції ліків за допомогою мікроскопічної голки на порядки більш ефективно, ніж закопування того ж препарату. Йдеться про дві хвороби: неоваскуляризации рогівки (стані, при якому в рогову оболонку ока проростають новоутворені судини) і глаукомі.

Для першого дослідження вчені розділили кроликів з неоваскуляризацией рогівки на чотири групи: одних не лікували зовсім, іншим робили ін'єкції ліки бевацизумаб мікроголки довжиною 400 або 700-800 мікрон (менше одного міліметра), третім закопували ці ж ліки в кон'юнктивальний мішок (область під нижньою повікою ) і четвертим закопували його ж просто на поверхню очі.

У кроликів, яким зробили один укол 4,4 мікрограма бевацізумаба, неоваскуляризация через 18 днів зменшилася на 44% в порівнянні з тими кроликами, яких не лікували. Одноразове закопування бевацізумаба під повіку в дозі 2500 мкг давало такий же ефект. Якщо бевацизумаб закопували під повіку в дозі 4,4 мікрограма, то практично ніякого ефекту не було. А якщо ті самі ліки закопували три рази в день протягом 14 днів на поверхню очі в дозі 52 500 мікрограмів, це зменшувало неоваскуляризації в порівнянні з кроликами з нелікованою групою всього на 6%.

Схожа ситуація і з глаукомою. Ін'єкція за допомогою мікроголки дозволяла скоротити дозу ліків в сотню разів в порівнянні з використанням крапель. Крім економії ліки, ще одна перевага ін'єкції, за словами дослідників, полягає в тому, що вона дозволяє доставляти діюча речовина в конкретне місце очі, зменшуючи можливі побічні ефекти.

Мікроголки, про яку йде мова, відрізняється від звичайної голки. Вона суцільна, всередині неї немає каналу для ліки, бо нічого не впорскується з шприца, а наноситься в мікродозах на її поверхню. Щоб ліки встигло розчинитися в роговій оболонці ока, лікар повинен тримати голку в оці близько хвилини. Однак, за інформацією прес-служби Технологічного інституту Джорджії, вчені вважають цей метод безпечним.

«Наша головна мета - зробити так, щоб пацієнти з глаукомою могли прийти до лікаря і зробити ін'єкцію, ефект від якої тривав би протягом шести місяців, до наступного візиту, - говорить про одне зі своїх досліджень професор Технологічного інституту Джорджії Марк Праусніц. - Якщо ми зможемо покінчити з необхідністю використовувати очні краплі, нам, можливо, вдасться краще контролювати внутрішньоочний тиск і ефективніше лікувати глаукому ». Але до того, як почати випробування на людях, метод ще повинен пройти додаткові випробування на тваринах.