Офтальмологія Vizio.com.ua

Дивись на світ здоровими очима!

Интернет-магазин книг з офтальмології

Масштаби короткозорості наближаються до епідемії

Масштаби міопії (короткозорості) наближаються до епідемії. У США понад 40% населення потребує окулярів; до 2020 року третина світового населення ризикує стати короткозорими. Міопія виправляється за допомогою окулярів, контактних лінз або операції, але при цьому короткозорі знаходяться в групі підвищеного ризику розвитку глаукоми, відшарування сітківки і катаракти. Сам факт поширеності короткозорості підштовхнув дослідників до пошуку її причини. Вчені вважають, що знайшли відповідь на це питання: молоді люди занадто багато часу проводять в чотирьох стінах.

 

Епідемія міопії

Дослідження, проведені в 1960-х роках серед близнюків, продемонстрували, що на короткозорість впливає ДНК. Але згідно з інформацією 400-річної давності, справа не тільки в генах: астроном Йоганн Кеплер (Johannes Kepler) пояснював власне поганий зір багаторічної любов'ю до інтенсивного читання. Пізніші дослідження підтвердили гіпотезу Кеплера: зростання короткозорості збігається зі зростанням значимості освіти, особливо в Східній Азії. У Китаї, наприклад, майже 90% підлітків і молоді страждають на короткозорість (в порівнянні з 10-20% 60 років тому). Збіг не випадковий - п'ятнадцятирічний школяр в Шанхаї проводить в середньому 14 годин на тиждень за домашніми завданнями. У минулому році німецькі вчені виявили вищий відсоток короткозорих серед студентів, які провели в школі більшу кількість років.

Експерти по міопії поки не досягли єдиної думки про те, як уповільнити зростання хвилі короткозорості. Але австралійські дослідники недавно прийшли до висновку про те, що діти, які проводили дві години на день на світлі в 10 000 лк і більше, могли зберегти здоровий зір. Це приблизна кількість світла, що надходить через темні окуляри в сонячний день (для порівняння, добре освітлена класна кімната, як правило, має не більше 500 лк).

Багато вчених згодні з точкою зору, що діти, які проводять більше часу на вулиці, набагато довше зберігають хороший зір. У багатьох країнах Східної Азії ці висновки стимулювали початок кампаній, спрямованих на заохочення виходу дітей на вулицю.