Офтальмологія Vizio.com.ua

Дивись на світ здоровими очима!

Интернет-магазин книг з офтальмології

До 2050 року майже половина населення Землі страждатиме короткозорістю

Група вчених з Австралії і Сінгапуру стверджує, що в 2050 році половина населення нашої планети страждатиме короткозорістю. Для того, щоб прийти до таких висновків, автори на чолі з Брайаном Холденом (Brien A. Holden) проаналізували результати 145 досліджень, в яких взяли участь понад два мільйони осіб. У них були викладені дані про частоту міопії в різних країнах, зібрані в період з 1995 по 2010 рік.

Автори з'ясували, що в 2000 році на короткозорість різного ступеня тяжкості страждало 22,9% населення (у 2,7% були діагностовано тяжкий ступінь міопії).

Дослідники підрахували, що до 2050 року ці показники суттєво зростуть - на короткозорість будуть страждати майже 50% жителів планети, з них майже у 10% (у 938 мільйонів чоловік) виявлять важку ступінь міопії.

Автори вважають, що ці дані важливі і при довгостроковому плануванні організації допомоги для людей, які страждають порушеннями зору: необхідно взяти до уваги те, що до середини 21 століття майже мільярд людей буде страждати на важку форму короткозорості.