Офтальмологія Vizio.com.ua

Дивись на світ здоровими очима!

Панофтальміт

Панофтальміт - гостре гнійне запалення всіх оболонок ока та оточуючої його клітковини.
Етіологія. Причиною захворювання є гноєтворні мікроорганізми, які заносяться в порожнину ока і очноямкову клітковину при проникних пораненнях ока, перфоративних виразках рогівки і під час порожнинних операцій на очному яблуці та гематогенним шляхом з інших запальних вогнищ в організмі.
Клініка. Скарга хворих на нестерпний біль і повну втрату зору у хворому оці. Біль іррадіює у відповідну половину голови.
Об'єктивно - повіки набряклі і гіперемійовані. Набряк охоплює також прилеглі ділянки обличчя. Очна щілина різко звужена. І не розплющується. Екзофтальм. Рухи ока майже неможливі і різко болючі.
На очному яблуці змішана ін'єкція. Хемоз. Рогова оболонка набрякла, тьмяна, стовщена. В передній камері гіпопіон. Колір і рисунок райдужки змінені. Зіниця звужена, мляво реагує на світло і має жовтувате світіння. Очне дно не видно. Підвищується температура тіла.

Лікування панофтальміту

В кон'юнктивальний мішок призначають часті закапування сульфаніламідних, антибіотикових та нітрофуранових крапель.
Антибіотики широкого спектру дії вводять субкон'юнтивально або парабульбарно два рази на день.
Рекомендується інтраокулярне введення антибіотиків широкого спектру дії (в склисте тіло, супрахоріоїдально).
Антибіотики широкого спектру дії вводять внутрішньом'язово або внутрішньовенно, поєднуючи їх введення з прийомом сульфаніламідних препаратів.
Якщо інтенсивна антибактеріальна терапія виявляється неефективною і запальний процес прогресує, в таких випадках рекомендується хірургічне лікування - евісцерація очного яблука.

Техніка операції евісцерація очного яблука

Після місцевого або загального обезболювання в ділянці лімба висікають рогову оболонку і спеціальною ложечкою видаляють гнійно розплавлені внутрішні оболонки ока, кришталик і склисте тіло. Марлевою кулькою просушують внутрішню поверхню склери. Після цього роблять 4 меридіональні розрий склери у взаємно перпендикулярних меридіанах довжиною до 10-12 мм, щоб вона краще спадалась.
Накладають асептичну пов'язку.
Лікування проводиться в очному стаціонарі.