Офтальмологія Vizio.com.ua

Дивись на світ здоровими очима!

Неврит зорового нерва

Папіліт

Папіліт - неврит диска зорового нерва.
Етіологія. Причиною запалення зорового нерва може бути інфекція (мікроби, віруси та ін.) і вплив нейтротропних отрут (метиловий спирт, свинець та ін.).
Клініка. Характерною ознакою запалення зорового нерва є швидке і значне зниження зору, звуження поля зору, наявність в полі зору скотом і порушення кольоровідчуванпя.
На очному дні диск зорового нерва гіперемійований, границі його нечіткі, артерії розширені, вени звивисті. Диск зорового нерва помірно випинається над поверхнею очного дна, фізіологічна екскавація заповнена ексудатом, який може бути і на його поверхні. В ділянці диска зорового нерва можуть бути геморагії і плазморагії. Сітківка навколо диска набрякла, тьмяна, на її поверхні патологічні рефлекси.
В задньому відділі склистого тіла над диском помутніння.

Ретробульбарний неврит зорового нерва

Етіологія. Причиною може бути інфекція різного походження, запалення пазухи основної кістки, запалення мозку та його оболонок, вплив інфекційно-токсичних агентів та ін.

Клініка. Хворі відмічають значне зниження зору, наявність центральної скотоми, порушення кольоровідчування та відчуття тупого болю глибоко в очній ямці при рухах очного яблука.
На очному дні частіше нема змін в ділянці диска зорового нерва, іноді можуть бути незначні ознаки запалення.
При рухах очного яблука відмічається біль за очним яблуком. Гострота зору в значній мірі знижена.
При кампіметрії визначається центральна скотома.
Пряма реакція зіниці на світло у хворому оці і співдружня реакція в здоровому оці дуже млява.
Відмічається порушення кольоровідчування.

Лікування неврита диска зорового нерва

Проводиться загальна і місцева протизапальна терапія.

Призначають внутрішньом'язово ін'єкції антибіотиків, внутрішньовенно 40% розчин гексаметилентетраміну, 10% розчин хлориду кальцію.
Всередину дають діакарб.
Ретробульбарно вводять антибіотики і кортикостероїди.
Всередину призначають нестероїдні протизапальні препарати і антигістамінні лікарські засоби.
Внутрішньом'язово призначають ін'єкції вітамінів групи В і аскорбінову кислоту.
Проводиться також рефлекторна терапія - адреналін-новокаїнова тампонада середнього носового ходу, ендоназальний електрофорез адреналіну.
В міру зменшення запального процесу призначають розсмоктувальну та стимулювальну терапію і лікування, спрямоване на покращення обмінних процесів, мікроциркуляції в зоровому нерві з метою відновлення зорових функцій.