Офтальмологія Vizio.com.ua

Дивись на світ здоровими очима!

Гострий дакріоаденіт

Гострий дакріоаденіт — гостре запалення слізної залози.
Етіологія. Причиною запалення слізної залози можуть бути загальні інфекційні захворювання - грип, ангіна, паротит, скарлатина, кір та інші.
Клініка. В ділянці верхньозовнішньої частини очної ямки з'являється припухлість, гіперемія і біль, які поступово наростають і охоплюють прилеглі ділянки. Очна щілина нерівномірно звужується і приймає неправильну форму.
Відмічається також гіперемія і набряк кон'юнктиви верхньозовнішньої частини очного яблука.
Очне яблуко частково зміщується донизу і досередини. Рухи його, особливо назовні, обмежені.
Може з'явитись двоїння в очах (диплопія).
Передвушні лімфовузли збільшені і болючі.
З'являється головний біль, загальне нездужання, підвищується температура тіла.
Можливі ускладнення. Гострий гнійний дакріоаденіт може ускладнюватись флегмоною верхньої повіки, флегмоною очної ямки, тромбофлебітом вен очної ямки і лиця, тромбозом печеристої пазухи та гнійним менінгітом.

Лікування гострого дакріоаденіту

Призначають антибіотики і сульфаніламіди в ін'єкціях і всередину, аналгетики та нестероїдні протизапальні засоби.
В стадії інфільтрації на ділянку запального процесу призначають УВЧ, сухе тепло, солюкс. Шкіру змазують 2-3 рази на день спиртом.
В кон'юнктивальний мішок призначають закапування сульфаніламідних та антибіотикових крапель.
З появою флюктуації фізпроцедури відміняють і роблять розтин. Залежно від того, яка частина слізної залози більше втягнута в запальний процес і де найбільше виражена флюктуація розтин роблять по-різному. Якщо запальний процес і флюктуація більш виражені в пальпебральній частині залози, то розтин шкіри роблять в ділянці верхньозовнішньої частини очної ямки паралельно краю повіки. При більш вираженому запальному процесі в очноямковій частині залози, розтин роблять збоку кон'юнктиви в ділянці верхньозовнішньої частини кон'юнктивального склепіння. В рану вводять марлеву турунду, змочену 30% розчином сульфацилу-натрію. Накладають асептичну пов'язку. В перші дні перев'язки роблять 2-3 рази на день, потім один раз на день. З очищенням рани від гнійних виділень турунда не вводиться.
В кон'юнктивальний мішок продовжують закапування антибактеріальних крапель.
Продовжують також загальну герапію антибіотиками і сульфаніламідами.
Лікування проводиться в офтальмологічному стаціонарі.